1. [email protected] : আরএমজি বিডি নিউজ ডেস্ক :
 2. [email protected] : Azmul : Azmul Aziz
 3. [email protected] : musa :
বুধবার, ০৪ অক্টোবর ২০২৩, ১১:২৬ অপরাহ্ন

Iņ ir lēna, pasīva enerģija, savukārt jaņ ir aktīvāka

 • সময় শুক্রবার, ৮ সেপ্টেম্বর, ২০২৩
 • ৩৮ বার দেখা হয়েছে

Iņ ir lēna, pasīva enerģija, savukārt jaņ ir aktīvāka

Vinyasa joga

Vinyasa joga ir vērsta uz plūstošām kustībām, kas sakrīt ar elpu. Galvenais uzsvars uz pamata aktivizēšanas un stiprināšanas vingrinājumiem var palīdzēt atbalstīt stāju.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Šis jogas veids varētu palīdzēt uzlabot spēku, elastību un līdzsvaru.

Kundalini joga

Kundalini joga ir dinamisku kustību, elpas un meditācijas kombinācija. Šāda veida jogas prakse akcentē vēdera un muguras nostiprināšanas vingrinājumus, kas ir svarīgi optimālai pozai.

Šāda veida jogas prakse var palīdzēt uzlabot ķermeņa elastību un izlīdzināšanu.

Kopumā nav zinātnisku pierādījumu, kas liecinātu, ka joga var palielināt jūsu augumu. Tomēr joga var būt lielisks veids, kā uzlabot spēku, lokanību un saskaņošanu; tas var radīt ilūziju, ka esat garāks. Joga var piedāvāt arī pozitīvu labklājības efektu, potenciāli samazinot stresu, trauksmi un spriedzi organismā. Joga nodrošina prāta un ķermeņa saikni, palīdzot jums vairāk būt saskaņotam ar savu ķermeni un tā vajadzībām. Ķermeņa apzināšanās ir arī ļoti svarīga, lai patstāvīgi koriģētu stāju. Lai gan jogai var būt daudz pozitīvu fizisko un garīgo labklājību, tā neaizstāj citus medicīniskas iejaukšanās vai ārstēšanas veidus.

Akupresūra ir tehnika, kas tradicionālajā ķīniešu medicīnā (TCM) tiek praktizēta tūkstošiem gadu. Tagad tas ir izplatījies visā pasaulē kā dziedināšanas paņēmiens sāpju mazināšanai, cita starpā. Tas ir līdzīgs akupunktūrai; tas izmanto tos pašus punktus, kur tiktu ievietota akupunktūras adata, bet tā vietā ar pirkstiem vai īkšķi uz punktu tiek pielikts viegls spiediens apmēram 1 minūti.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Akupresūra ir masāžai līdzīga tehnika, kas iegūta no tradicionālās ķīniešu medicīnas, kas izmanto tos pašus punktus kā akupunktūra.
 • To veic, pieliekot maigu spiedienu uz punktu no 30 sekundēm līdz vienai minūtei.
 • Lai gan ir veikti ierobežoti pētījumi, tas var mazināt sāpes un nomierināt nervu sistēmu.

Akupresūras punkti iet pa tām pašām ķermeņa meridiāna līnijām kā akupunktūra, taču to esamību nevar pierādīt ar zinātni. Meridiāni ir būtiskas "enerģijas kanālu līnijas", lai qi (izrunā chee) varētu brīvi plūst cauri. Kad enerģija tiek bloķēta noteiktā meridiānā, sāpes vai slimība var nosēsties. Akupresūra maigi palīdz enerģijai atkal plūst, nospiežot vietas, kur enerģija var iestrēgt.

Akupresūra ir lieliska metode cilvēkiem, kuri, iespējams, nevar saņemt akupunktūru medicīnisku iemeslu dēļ vai kuriem nepatīk akupunktūrā izmantotās adatas. Daži zinātniski pētījumi ir pierādījuši, ka akupresūra var mazināt sāpes muskuļos , ļauj relaksēties, veicina asinsriti un nomierina nervu sistēmu.

Meridiāni – kas tie ir?

Ķermenī ir 10 meridiānu ceļi, kas korelē ar dažādiem orgāniem vai funkcijām, un divi papildu meridiāni. TCM pamatā ir iņ/jaņ teorija, tāpēc katrs meridiāns ir vai nu iņ, vai jaņ. Iņ/jaņ teorija ir TCM princips līdzsvara vai harmonijas radīšanai organismā.

Iņ ir lēna, pasīva enerģija, savukārt jaņ ir aktīvāka. Tātad katram meridiānam, kura pamatā ir iņ orgāni, ir atbilstošs meridiāns, kura pamatā ir jaņ, kas to līdzsvaro. Ikvienam, kas praktizē akupresūru, ir svarīgi zināt meridiānu funkcijas.

Kā darbojas meridiāni

Ir 6 ķermeņa lejasdaļas meridiāni, kas pēc būtības ir vairāk iņ un sastāv no vairāk kāju zonām, un 6 ķermeņa augšdaļas meridiāni, kas ir jaņ un izmanto krūtis, rokas un galvu.

Lūk, kā tās darbojas:

 • Aknu un žultspūšļa meridiāni. Aknu meridiāns iet kājas iekšpusē un pārvalda tādas emocijas kā laime vai dusmas, pārstāvot iņ aspektu. Žultspūšļa meridiāns atrodas ārpus kājas un regulē pacietību un lēmumu pieņemšanu, kā arī var izraisīt galvassāpes, ja nav līdzsvara. Tas ir jaņ.
 • Nieru un urīnpūšļa (UB) meridiāni. Nieru meridiāns atkal iet gar augšstilba iekšējo daļu un regulē tādas emocijas kā trauksme vai grūtības ar urīnceļu orgāniem. Ja tas ir līdzsvarots, tas ļauj radošumam plūst. Dabā tas ir iņ. UB meridiāns iet gar ķermeņa aizmuguri un var arī veicināt urīnceļu problēmas. Tas ir jaņ.
 • Liesas un kuņģa meridiāni. Liesas meridiāns atkal iet caur augšstilba iekšējo daļu un regulē mūsu pārliecību. Tas ir iņ. Kuņģa meridiāns iet gar ķermeņa priekšējo pusi un regulē gremošanas traucējumus. Tas ir jaņ.
 • Sirds un tievo zarnu meridiāni. Sirds meridiāns iet gar krūtīm un rokām. Tas regulē elpošanas traucējumus, kā arī emocijas. Tas ir iņ. Tievās zarnas meridiāns iet gar roku kaklā. Tas pārvalda kakla un rīkles problēmas, kā arī skumjas un skumjas. Tas ir jaņ.
 • Plaušu un resnās zarnas meridiāni. Plaušu meridiāns sākas vēderā un iet uz augšu pa plaušām un iziet rokās. Nelīdzsvarotība var izpausties kā depresija, un tas ir iņ dabā. Resnās zarnas meridiāns iet gar rokām uz leju resnajā zarnā. Tas regulē mūsu pašvērtību un pēc būtības ir jaņ.
 • Perikards un sanjiao meridiāni. Perikards ir mazs maisiņš uslim-official.top ap sirdi un Rietumu medicīnā netiek uzskatīts par orgānu. Tas sākas krūškurvja centrā un virzās uz leju pa rokām. Tās nelīdzsvarotība var izraisīt sliktu asinsriti. Dabā tas ir iņ. Sanjiao, kas pazīstams arī kā trīskāršais deglis, pēc būtības ir jaņ un satur trīs ceļus. Tas nodrošina šķidruma transportēšanu caur ķermeni.
 • Pārvaldības kuģis un koncepcijas kuģis. Gubernatora kuģis iet taisnā līnijā gar ķermeņa aizmuguri un pēc būtības ir jaņveidīgs. Apaugļošanās trauks iet gar priekšējo korpusu taisnā līnijā un pēc būtības ir iņ.

Akupresūras izcilība ir tāda, ka varat to praktizēt pats, lai gan pastāv sertifikācijas kursi, un tas ir iekļauts daudzos TCM un akupunktūras apmācībās. Atcerieties, ka, trenējoties uz sevi, turiet maigu spiedienu no 30 sekundēm līdz 1 minūtei. Ja ir sāpes vai reibonis, pārtrauciet. Konsultējieties ar savu ārstu, pirms mēģināt kaut ko jaunu.

Noderīgi akupresūras punkti, kas jāzina

Akupresūru var izmantot, lai gūtu labumu jūsu vispārējai veselībai.

Akupresūra miegam

Ir īpaši punkti tiem, kuri cieš no bezmiega. Šeit ir daži noderīgi akupresūras punkti:

 • KD1. Atrodas pēdas metatarsālās zonas dibena centrā.
 • SP6. Atrodas 3 pirkstu attālumā virs iekšējā potītes kaula kājas iekšpusē.
 • PC6. Atrodas 3 pirkstu attālumā no plaukstas locītavas rokas iekšpusē.
 • HT7. Atrodas plaukstas rozā pirksta pusē.
 • Iņ Tangs. Atrodas starp jūsu uzacīm.

Akupresūra pret stresu

Stress un trauksme ir izplatīta ikdienas dzīvē. Šeit ir daži vienkārši punkti, kurus varat pārvaldīt pats:

 • Iņ Tangs. Atrodas starp jūsu uzacīm.
 • Apaugļošanās trauks 17. Atrodas krūškurvja centrā vienā līnijā ar krūšu kaula sprauslām.
 • GV20. Atrodas galvas centrā.

Akupresūra astmas ārstēšanai

Akupresūra var arī palīdzēt samazināt elpošanas traucējumus, piemēram, astmu, lai gan ir veikti ierobežoti pētījumi. Šeit ir daži akupresūras punkti astmas ārstēšanai:

 • LU1. Atrodas krūškurvja ārējās malās tieši pirms rokas kaula savienojuma vietas.
 • Ding Čuaņa. Atrodas kakla aizmugurē pie 7. kakla skriemeļa.

Akupresūra ir droša un vienkārša metode ne tikai sāpju un slimību pašapstrādei; to var lietot arī kopā ar citām terapijām un Rietumu medicīnu. 21. gadsimtā nav nekas neparasts, ka daudzi cilvēki apvieno Austrumu un Rietumu medicīnas metodes, lai sasniegtu savu optimālo labklājību vai pārvaldītu veselības stāvokli.

Medicīniskā joga tiek uzskatīta par neticamu veidu, kā samazināt ķermeņa stresu, novērst un, iespējams, ārstēt fiziskas slimības, kā arī emocionālās sistēmas nelīdzsvarotību. Bet kas tas ir un kā tas var jums palīdzēt?

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Medicīniskā joga ir holistiska un ļoti individualizēta ārstēšanas programma, kas ietver galvenos jogas elementus – pozas, elpošanu un apzinātības paņēmienus.
 • Ir pierādīts, ka tas mazina depresijas un trauksmes simptomus, kā arī samazina augstu asinsspiedienu.
 • Medicīnisko jogas terapiju nosaka kvalificēts ārsts.
 • To var lietot kopā ar tradicionālo narkotiku ārstēšanu un psihoterapiju.

Kas ir medicīniskā joga?

Medicīniskā jogas terapija ir jogas principu pielietošana dažādu medicīnisku stāvokļu profilaksei un iespējamai ārstēšanai. Kopumā prakse nav tik fiziski dinamiska kā parastās jogas nodarbības, un tajā ir iekļauts papildu elementu komplekts.

Papildus klasiskās jogas pozas prakses fiziskajiem elementiem Medi Yoga ietver elpošanas metodes, meditāciju, apzinātību un pašrefleksiju, lai pacientam sasniegtu maksimālu iespējamo labumu.

Ārstēšanas mērķis ir radīt vieglumu garīgajā un fiziskajā ķermeņa stāvoklī, apvienojumā ar garīgās labklājības sajūtu. To var veikt sēdus, stāvus un pat guļus.

Kādos gadījumos medicīniskā joga var palīdzēt?

Ir pierādīts, ka vispārēja jogas prakse uzlabo mobilitāti, elastību un spēku. Medi Yoga aprūpes programmas pielietošana un dizains var palīdzēt mazināt simptomus:

 • Depresija
 • Trauksme
 • Ar stresu saistītas slimības
 • Augsts asinsspiediens
 • Vispārējas sāpes un sāpes
 • Hroniskas sāpes, piemēram, sāpes muguras lejasdaļā
 • Elpošanas problēmas
 • Gremošanas traucējumi, ko pasliktina stress, piemēram, kairinātu zarnu sindroms

Tas nekādā gadījumā nav pilnīgs saraksts. Tomēr tas zināmā mērā apraksta plašo problēmu loku, kas varētu gūt labumu no Medi jogas.

Kas nodrošina medicīnisko jogas terapiju?

Ārsti ar īpašu Medi Jogas apmācību izstrādās aprūpes programmu, kas ir ļoti individualizēta un balstīta uz personas īpašajām vajadzībām. Ideja ir izveidot režīmu, kas ir holistisks un ņem vērā prātu, ķermeni un garu.

Ārsts, kurš izraksta zāles, iedziļināsies arī personas ģimenes dzīvē, atbalsta tīklos, darba apstākļos un kultūrā. Holistiskā pieeja tiek uzskatīta par izdevīgu, jo tā aplūko vairākus pacientu dzīves elementus – izstrādā sistēmas, kas samazina stresa faktorus un veicina atbalstu vidē.

Contents

শেয়ার করুন

এই শাখার আরো সংবাদ পড়ুন
All rights reserved © RMGBDNEWS24.COM
Translate »